Jablonec nad Nisou Turnov
Baby Club Mišutka
Svatopluka Čecha 1402
Jablonec nad Nisou

Tel.: +420 480 018 949
E-mail: info@misutka.eu

Zobrazit na mapě »

29.8.2018

KURZY VANIČEK

Máte doma miminko 2 - 5 měsíců, medvídek Mišutka Vám nabízí kurzy plavání ve vanách.

Jedná se individuální lekci s lektorkou v klubové vaně.

Plavání miminek ve vaně je zdravý pohyb přizpůsobený potřebám a schopnostem nejmenších dětí. Nabízené aktivity jsou vždy v souladu s psychomotorickým vývojem miminka, aby ho nepřetěžovaly, nebo nestimulovaly nevhodým způsobem.

Děti se adaptují na vodní prostředí, učí se ve vodě pohybovat a to je přínosné pro celý život.

Jednotlivé prvky pomáhají rovnoměrnému vývoji a drobné nerovnoměrnosti i dokáží rozhýbat a uvolnit. Díky pravidelnému jemnému pohybu děti lépe spí i jedí a také uvolňujeme prdíčky a pomáháme předcházet bolení bříška. Je dokázáno, že děti které pravidelně plavaly mají pomalejší tep (tzn. silnější srdíčko) a lépe využívají kapacitu plic. To vše spolu s pohybem lymfy prospívá jejich imunitě. Podporujeme tedy zdraví.

V průběhu lekcí ale nebudeme jen plavat. Samotný pobyt ve vaně je zpočátku u nejmenších dětí jen 10-15 minut a prodlužuje se postupně.

Důležitou součástí lekcí je teoretická část "na suchu". Budeme hovořit o tom jak o děti pečovat, jak podporovat jejich zdravý vývoj, jak je zvedat, nosit… atd.

Seznámíme Vás s psychomotorickým vývojem (PMV) miminka – kde právě je, co Vás čeká (spurty, nové dovednosti…). A během lekcí pečlivě kontrolujeme vývoj miminka a v případě potřeby budeme hledat cesty, jak jej podpořit.

Plavání ve vaně je vhodné pro děti od ukončeného šestinedělí do cca 4 - 5 měsíců. (Pak už se do vany s plaváním moc nevejdou a je lepší přejít do bazénku.

Aktivita ve vodě

– předvedeme a naučíme Vás vhodné způsoby polohování miminka ve vodě (polohy pro relaxaci i cvičení). Adaptace na vodu a pohyb v ní. Postupně ABC potápění (postupujeme většinou velmi pomalu, podle tempa miminka)

Na suchu

– povídání o plavání, psychomotorickém vývoji, kojení, ne-spaní a mnoha dalších tématech, které život s miminkem provází, jak se blíží 5. měsíc také o výživě

Lekce plavání

- průměrně jsou lekce 1x týdně

- délka lekce je 35 - 45 min

Cena lekce je 400,-

VOLNÉ TERMÍNY VANIČEK

středa 9.00

středa 10.00

středa 11.00

středa 12.00

Rezervace termínu SMS na 731 412093

« Zpět na výpis zpráv
copyright © 2009 Baby Club Mišutka / design © 2009 David Matura / supported by Dogfish.cz